7-9 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan 8. Uluslararası Sosyal Bilgiler Eğitimi Sempozyumu bildiri gönderim tarihleri 15 Mart-6 Ekim 2019 tarihleridir. Sosyal bilgiler eğitimi alanındaki çalışmalarınızla katkı sunmanız için sizleri 8. Uluslararası Sosyal Bilgiler Eğitimi Sempozyumu’na davet ediyoruz.

Bildiri gönderimlerinde “Bildiri Önerisi Yükleme Rehberi“ndeki yönergeleri takip etmeniz önerilmektedir.

Bildiri gönderim formatına buradan ulaşabilirsiniz.

Posterler katılımcılara, sempozyum teması üzerine yapılmış kuramsal, görgül ya da uygulamalı çalışmaların sonuçlarını görsel olarak paylaşma fırsatı verir. Ortak yazarlı poster bildirileri için, yazarlardan biri poster sunusundan sorumlu kişi olarak belirlenir. Bu posterden sorumlu yazar poster özetinin gönderilmesinden, diğer yazarları kabul sürecinden haberdar etmekten ve kabul alındığında kayıt işlemlerini tamamlamaktan sorumludur. Poster sunucuları sunum tarihlerinde posterlerini belirlenmiş alana asmaktan, poster oturumu saatinde katılımcıların sorularını yanıtlamaktan ve Kongre bitiminde posterlerini ve getirmiş olabilecekleri diğer malzemeleri toplamaktan sorumludurlar. Poster özellikleri şöyle olmalıdır: Boyutları 70×100 cm ölçülerinde olmalıdır. Yazı karakteri Arial ya da Times New Roman ile kalın yazım ile olmalıdır. Yazı büyüklüğü başlık için 100+ pt., alt başlık için 36+, yazılar için ise 24+ pt. olmalıdır.

  • Kongreye kayıt, çevrimiçi kayıt sistemi üzerinden yapılabilecektir. Kayıt yaptırabilmek için var olan kullanıcı adı ve şifreyle kongre sistemine giriş yapılması gerekmektedir.
  • Çok yazarlı bildirilerde kongreye katılmak ve katılım belgesi almak isteyen yazarlar ile kongreye yalnızca dinleyici olarak katılmak isteyen katılımcılar dahil olmak üzere kongreye katılacak olan herkesin kayıt yaptırması gerekmektedir. “Katılım belgesi”, yalnızca kongreye kayıt olan ve şahsen katılan katılımcılara verilecektir.
  • Bir yazar en fazla iki bildiri ile katılabilir. Aynı yazara ait iki bildiri için tek ücret yatırması yeterlidir.
  • Katılım belgesi almak isteyen her yazarın bir bildiri ücreti yatırması gerekmektedir.
  • Bildirilerin kongre programına dahil edilebilmesi için katılımcıların son kayıt tarihine kadar kayıt yaptırmış olmaları gerekmektedir.

 

   

Üye*

Üye Olmayan

Geç Kayıt

(14 Ekim – 1 Kasım 2019 tarihleri arası)

Bildiri Ücreti

Öğretim Üyesi

350 TL

400 TL

450 TL

Araştırma Görevlisi

300 TL

350 TL

400 TL

Öğretmen

200 TL

250 TL

300 TL

Öğrenci

200 TL

250 TL

300 TL

Poster

 

200 TL

250 TL

300 TL

İzleyici

Ücretsiz

Sosyal Bilgilerde İyi Örnekler Sunumları

Öğretmen

50 TL

75 TL

 

Kongreye Yukarıdaki Başlıklardan Birinden Kaydı Varsa

Kongreye Yukarıda Belirtilen Başlıklardan Herhangi Birinde Kaydı Yoksa

Çalıştay Katılımı

30 TL

50 TL

*Üyelik: Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi/Elemanı/Öğrencisi ve Sosyal Bilgiler Eğitimcileri Birliği Derneği üyelerini kapsamaktadır.

 

Kongre Ücretleri Kapsamındaki Hizmetler

  • Kongre Açılış Kokteyli
  • Oturumlar Arası İkramlar
  • Kongre Çantası (Yaka Kartı, Not Defteri, Kalem)
  • Katılım Veya Sunum Belgesi

 

Kongre Hesap Bilgileri:

Kongre Hesap Bilgileri: Serkan Keleşoğlu Cebeci İş Bankası hesabı

Banka Bilgisi: Türkiye İş Bankası Cebeci Şubesi

Hesap Adı: ISSSE2019

Hesap IBAN: TR06 0006 4000 0014 2052 6411 01

Kaydın İptali ve Geri Ödeme Politikası

Kayıtlarını iptal etmek isteyen katılımcıların e-posta (issse2019@gmail.com) yoluyla kayıt iptal talebinde bulunmaları gerekmektedir. Kongre tarihinden iki ay önce yapılan iptallerde kongre ücretinin yüzde 80’i, bir ay önce yapılan iptallerde yüzde 50’si katılımcıya geri ödenecektir. Kongreye bir aydan az bir süre kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmayacaktır.